16 stycznia 2023

BTS Carrefour Psary wyróżniony wśród najciekawszych inwestycji 2022 w Logistics Manager

W najnowszym numerze magazynu Logistics Manager zostało opublikowane Zestawienie Najciekawszych Inwestycji Magazynowych w 2022r.
W zestawieniu została wyróżniona zrealizowana przez Harden Construction inwestycja – BTS Carrefour Psary na Górnym Śląsku.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z artykułem.

W sierpniu b.r. Generalny Wykonawca Harden Construction ukończył budowę magazynu logistycznego BTS Carrefour Psary. Inwestycja dla Carrefour Polska została wybudowana w miejscowości Psary w woj. śląskim. Realizacja wyróżnia się nowoczesnym zielonym dachem o pow. blisko 5 tys. m2 i 365 posadzonymi drzewami na terenie obiektu. Hala magazynowa zajmuje powierzchnię blisko 50 000 m2. Dodatkowo na terenie obiektu znajdują się 13 tys. m2 zaawansowanej technologicznie chłodni oraz 1,8 tys. m2 powierzchni biurowej. Do budowy obiektu użyto 80 ton stali zbrojeniowej, 950 m3 betonu konstrukcyjnego, 300 słupów oraz 350 ścian i podwalin prefabrykowanych. Dach został wykonany z konstrukcji stalowej o łącznej wadze ok. 750 ton. Obiekt posiada 155 bram dokowych. Podczas budowy obiektu nie doszło do żadnego wypadku dzięki profesjonalnej organizacji w zakresie BHP. Zespół Harden Construction wyróżniają pozytywna atmosfera i nastawienie na rozwój, jak również wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz dbałość o środowisko naturalne. Projekt został wybudowany zgodnie z kluczowym celem firmy, jakim jest wspieranie zasad zrównoważonego rozwoju. To czynnik, który odgrywa coraz ważniejszą rolę w przemyśle logistycznym – z pewnością warto zwrócić na to uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego partnera do inwestycji. Warto przy tym podkreślić, że nowopowstały budynek BTS Carrefour Psary spełnia wymagania systemu wielokryterialnej certyfikacji budynków BREEAM na poziomie Excellent. Jest to już szósta realizacja Harden Construction po zaledwie dwóch latach działalności. Łączna powierzchnia obiektów magazynowo-logistycznych oddanych do użytkowania przez Generalnego Wykonawcę przekroczyła 300 tys. m2.

Kontakt dla mediów

Filip Lamański
tel. +48 502 433 664
e-mail: filip.lamanski@flexpr.pl