20 marca 2023

Otrzymaliśmy tytuły Firmy Budowlanej Roku i Osobowość Roku 2022

Z wielką dumą dzielimy się naszym podwójnym sukcesem! Podczas gali Builder Awards 2022 otrzymaliśmy wyróżnienia aż w dwóch kategoriach. Jako Harden Construction otrzymaliśmy statuetkę „Firma Budowlana Roku”, natomiast Paweł Fiuczek i Lukasz Kozerski zostali nagrodzeni w kategorii „Osobowość roku”. To dla nas wielkie wyróżnienie!

Gala Builder Awards to ważne wydarzenie dla całego sektora budowlanego. Redakcja i Rada Naukowa miesięcznika Builder Polska wyłania wówczas najlepszych z całej branży i wręcza nagrody niekwestionowanym liderom rynku.

Ogromne gratulacje i podziękowania dla całego zespołu Harden!
Podziękowania kierujemy również do Inwestorów, Podwykonawców i Dostawców za zaufanie i partnerskie podejście, liczymy na owocną współpracę w kolejnych latach.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która ukazała się na łamach miesięcznika BUILDER POLSKA.

 

ODWAGA W BUDOWANIU NOWOCZESNYCH HAL

Budują obiekty logistyczne, hale magazynowe i produkcyjne. Wśród ich klientów są globalne firmy, m.in. Carrefour, InPost, DB Schenker czy Media Expert. Choć powstali w trudnym momencie – na początku pandemii, do dziś oddali do użytku już blisko 400 tysięcy mkw. i realizują kolejne projekty na terenie Polski o powierzchni prawie 500 tysięcy mkw. HARDEN Construction to działający w formule Design&Build najszybciej rozwijający się generalny wykonawca obiektów przemysłowych i logistycznych realizujący projekty w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa.

Human, Atmosphere, Respect, Development, Environment, New Technologies – są to nie tylko podwaliny nazwy firmy – HARDEN, ale też wyznaczniki jej filozofii i kie­runku, które wpływają na rozwój biznesu.

HARDEN Construction współpracuje z największymi inwestorami w Polsce. W zaledwie dwa lata od powstania firma oddała do użytkowania już blisko 400 tys. mkw. powierzchni. 100% realizacji otrzymało certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent lub Very Good.

Zbudowanie niemal stuosobowego, wykwalifikowanego zespołu i zapewnienie mu wyso­kiego standardu zatrudnienia, a także dogłębne analizowanie ofert podwykonawców pozwoliło świeżemu na rynku generalnemu wykonawcy HARDEN Construction na usta­nowienie nowej jakości. Rzadki w tej branży własny dział projektowy usprawnia realizację zamówień, co w połączeniu z szybkim procesem decyzyjnym pozwoliło rozpocząć pierw­szą realizację w historii firmy już w dwa miesiące od jej powstania. W tej chwili HARDEN Construction prowadzi w różnych lokalizacjach na terenie 6 województw równolegle 8 pro­jektów o łącznej powierzchni około 500 tysięcy mkw. Wszystkie obiekty powstają w zgo­dzie ze standardami zrównoważonego i ekologicznego budownictwa oraz są wznoszone z najwyższej jakości materiałów, jednak wyróżnikiem HARDEN Construction jest zupełnie nowe podejście do samego procesu realizacji. Stosowanie autorskich rozwiązań dotyczą­cych doboru kompetencji załogi, tworzenie procesów operacyjnych i zarządczych opartych na analizie danych czy korzystanie z najnowszych technologii w parze z doskonałym know how najlepszych inżynierów pozwalają realizować kolejne projekty sprawniej i efektywniej. Dzięki optymalizacji robót ziemnych, a także odpowiedniemu doborowi gabarytów elementów konstrukcyjnych, hale produkcyjne i maga­zyny budowane przez HARDEN Construction w znaczący sposób wpływają na zmniejszenie śladu węglowego realizowanych obiektów. Również skrócenie łańcucha dostaw przez wybór lokalnych dostawców oraz oświetlanie budowy zieloną energią znacząco wpływają na obniżenie negatywnego wpływu na środowisko obiektów realizowanych przez HARDEN Construction, a tym samym wspierają użytkowni­ków tych powierzchni w realizacji złożonych celów środowiskowych.

PAWEŁ FIUCZEK Dyrektor Zarządzający HARDEN Construction: „Sukces zawdzięczamy doświadczeniu i wyspecjalizowanemu zespołowi. Nasza praca zaczyna się już na etapie projektowania obiektu, a następnie dbamy o najdrobniejszy szczegół każdego etapu budowy. Na co dzień wykorzystujemy nowoczesne technologie, m.in. pomiary wysokościowe z dronów do obliczenia ilości robót ziemnych i makroniwelacji terenu oraz najlepsze oprogramowanie dostępne na rynku, by szukać możliwych oszczędności na poszczególnych etapach budowy. Ogrom zaufania największych inwestorów i deweloperów w naszym regionie zdobyliśmy właśnie umiejętnością bystrej optymalizacji kosztów przy utrzymaniu wysokiej jakości oraz terminowości realizacji.”

ŁUKASZ KOZERSKI Dyrektor Operacyjny HARDEN Construction: „Do wielu spraw podchodzimy inaczej. Uważamy, że naszym zadaniem jest stworzenie spójnej i funkcjonalnej dla biznesu koncepcji, która będzie wynikała z wizji oraz potrzeb inwestora i naszego doświadczenia. Generalni wykonawcy rzadko mogą się pochwalić stosowaniem rozwiązań, które faktycznie wpływają na redukcję śladu węglowego placu budowy, magazynu czy hali o powierzchni wielu tysięcy metrów kwadratowych. My nie wyobrażamy sobie innego podejścia. Jednocześnie wiemy, że wyznaczamy nowy kierunek, i mamy nadzieję, że stosowane przez nas rozwiązania staną się w przyszłości standardem w budownictwie wielkopowierzchniowym. Do wielu spraw podchodzimy inaczej. Uważamy, że naszym zadaniem jest stworzenie spójnej i funkcjonalnej dla biznesu koncepcji, która będzie wynikała z wizji oraz potrzeb inwestora i naszego doświadczenia. Generalni wykonawcy rzadko mogą się pochwalić stosowaniem rozwiązań, które faktycznie wpływają na redukcję śladu węglowego placu budowy, magazynu czy hali o powierzchni wielu tysięcy metrów kwadratowych. My nie wyobrażamy sobie innego podejścia. Jednocześnie wiemy, że wyznaczamy nowy kierunek, i mamy nadzieję, że stosowane przez nas rozwiązania staną się w przyszłości standardem w budownictwie wielkopowierzchniowym.”

PAWEŁ FIUCZEK I ŁUKASZ KOZERSKI to kolejno Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Operacyjny w HARDEN Construction. W branży budowlanej są od 18 lat, zdobywali doświadczenie u wiodących generalnych wykonawców oraz w firmach produkcyjnych. Razem zało­żyli spółkę zajmującą się generalnym wykonawstwem obiektów przemysłowych na potrzeby produkcji, magazynowania oraz logistyki e-commerce w najtrudniejszym możliwym momencie – na samym początku pandemii. Od 2020 roku, kiedy powstał HARDEN Construction, Paweł Fiuczek i Łukasz Kozerski zbudowali ponad 90-osobowy zespół doświadczonych pracowników o wysokich kwalifikacjach, z którym realizują inwestycje zaawansowane technologicznie oraz przyjazne środowisku.

Kontakt dla mediów

Filip Lamański
tel. +48 502 433 664
e-mail: filip.lamanski@flexpr.pl