Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej


Nazwa realizacjiWęzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty PolskiejProjektPanattoni Park Warsaw North IIPowierzchnia50 000 m²MiejscowośćCiemneLokalizacjaRadzyminWojewództwomazowieckieData zakończenia budowy2023Liczba obiektów2Najemca / WłaścicielPoczta Polska S.A.CertyfikacjaBREEAM Excellent

Zrealizowaliśmy największy i najnowocześniejszy kompleks logistyczny Poczty Polskiej w kraju – Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Obiekt składający się z dwóch hal logistycznych i 8 obiektów towarzyszących powstał w miejscowości Ciemne pod Radzyminem, obok ekspresowej trasy S-8. Na prawie 50 tys. m kw. znajdują się powierzchnie magazynowo-operacyjne, przeznaczone pod sortowanie i dystrybucję przesyłek, budynek „Cross Dock” przeznaczony do obsługi przesyłek paletowych oraz dystrybutornia, która dysponuje między innymi nowoczesnym zapleczem socjalnym.

Poczta Polska umieściła w budynku największy z dotychczas zainstalowanych w kraju sorter przesyłek. To zaawansowane technologicznie urządzenie pozwoli na posortowanie 15 tys. przesyłek na godzinę, co w przyszłości przyspieszy ich dystrybucję i znacznie skróci czas dostawy. Do jego obsługi potrzeba zaledwie kilkunastu osób. Całym kompleks ma jednak docelowo stworzyć 1200 nowych miejsc pracy.

Specjaliści z Harden Construction zadbali o to, aby to nowoczesne Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielcze powstało na zasadach zrównoważonego budownictwa. Obiekt spełnia wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W halach zmaksymalizowano dostęp do światła dziennego poprzez system okien dachowych oraz zainstalowano dodatkowe przyjazne tzw. inteligentne oświetlenie. Cały kompleks wyposażony jest w odpowiednią wentylację zapewniającą optymalną temperaturę i dostęp świeżego powietrza przez cały rok. Teren został odpowiednio skanalizowany, a specjalne separatory przechwytują ewentualne zanieczyszczenia wody, np. substancjami ropopochodnym z samochodów dostawczych i kurierskich.

Na obszarze ponad 11 hektarowej działki znajdują się tereny zielone ze specjalnymi budkami dla owadów. Stworzona została infrastruktura do wypoczynku i relaksu dla pracowników. Powstały miejsca na rowery ze stanowiskiem do ich naprawy, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz funkcjonalne parkingi dla ponad 200 samochodów oraz kilkudziesięciu tirów i dużych aut dostawczych.

Kontakt

Harden Construction Poland Sp. z o.o.
Rondo Daszyńskiego 1
00-843 Warszawa
Warsaw UNIT, piętro 29

Telefon: +48 22 26 70 700
E-mail: biuro@harden-construction.com

NIP: 527 29 39 455
REGON: 38736653400000
KRS: 000093314

t