City Logistics Poznań III

Podgląd na żywo


Nazwa realizacjiCity Logistics Poznań IIIPowierzchnia43 400 m²MiejscowośćPoznańLokalizacjaul. ObodrzyckaWojewództwowielkopolskieData rozpoczęcia budowy2023InwestorRaben GroupKomunikacjaA2CertyfikacjaBREEAM Excellent

Realizujemy budowę City Logistics Poznań III dla najemcy Grupy Raben. Hala magazynowo – produkcyjno –usługowa o powierzchni 43 400 mkw. będzie zlokalizowana w południowej części Poznania przy ulicy Obodrzyckiej, 7 km od węzła Krzesiny przy autostradzie A2 łączącej Warszawę z Niemcami.

 

Obiekt będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent oraz rygorystyczne wymogi zrównoważonego budownictwa FM Global, co było jednym z wymogów najemcy – Grupy Raben. Wykonywanie obiektu w tak wysokim standardzie jest dodatkowym wyzwaniem, gdyż ogranicza pole manewru w doborze materiałów oraz podwykonawców. Wszystko musi spełniać najwyższe standardy jakości w zgodzie z równoważonym rozwojem. Przykładem może być wykorzystanie drewna z certyfikatem FSC (Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej) oraz wełny mineralnej zgodnej z wymaganiami BREEAM.

Materiały przyjazne dla środowiska, to niejedyne ekologiczne rozwiązania. W obiekcie zostaną zastosowane systemy, które pozwolą ograniczyć zużycie energii oraz wody. Dach budynku będzie przygotowany pod rozbudowę instalacji fotowoltaicznej.

Ponadto na terenie inwestycji powstaną strefy zielone służące nie tylko pracownikom, ale również zachowaniu bioróżnorodności. Na terenie obiektu znajdą się m.in. domki dla owadów, a także trawniki w formie łąk kwietnych. W sumie tereny zielone zajmą powierzchnię blisko 2 hektarów (19,1 tys. mkw.).

Magazyn w pełni zostanie zajęty przez spółkę Raben Logistics Polska będącą jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. W sumie na powierzchni blisko 44 tys. mkw. znajdzie się powierzchnia magazynowa, biurowa oraz 4200 mkw. strefy z kontrolowaną temperaturą i wilgotnością.  Takie rozwiązanie pozwala na przechowywanie np. wymagających produktów spożywczych.

Ponadto posadzka w alejkach regałowych zostanie wykonana zgodnie z normą VDMA (niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Inżynierii Mechanicznej), dzięki czemu możliwe będzie zastosowanie wózków VNA, przystosowanych do poruszania się w wąskich alejach magazynów, co pozwala zwiększyć możliwości składowania towarów.

Kontakt

Harden Construction Poland Sp. z o.o.
Rondo Daszyńskiego 1
00-843 Warszawa
Warsaw UNIT, piętro 29

Telefon: +48 22 26 70 700
E-mail: biuro@harden-construction.com

NIP: 527 29 39 455
REGON: 38736653400000
KRS: 000093314

t